TRY 1250
In stock
Atlıtur'dan Binicilik Dersi
  • Atlıtur'dan Binicilik Dersi
  • Atlıtur'dan Binicilik Dersi
  • Atlıtur'dan Binicilik Dersi

Atlıtur'dan Binicilik Dersi

1250 ₺ Var
Promosyon Binicilik Dersi İçeriği; 15 DakikaAt Binme Teknikleri Başlangıç Teorik BilgiAtlarla İletişim YöntemleriAt ve Binicilik Malzemesi TanıtılımıAt BakımıDiğer 15 DakikaLonj Sahasında At Üzerinde Denge ve Pozisyon Ç...

Promosyon Binicilik Dersi İçeriği;

15 Dakika
At Binme Teknikleri Başlangıç Teorik Bilgi
Atlarla İletişim Yöntemleri
At ve Binicilik Malzemesi Tanıtılımı
At Bakımı
Diğer 15 Dakika
Lonj Sahasında At Üzerinde Denge ve Pozisyon Çalışılması

 

Misafirler Atın nasıl tımarlandığını,tarandığını uygulamalı olarak deneme fırsatı bulacak bunu takiben, at binme sırası gelen misafirin, liderin yardımıyla ata temas etmesi sağlanılacaktır. Bu temas sol yanından atın elle sevilmesi şeklinde olacaktır.

Sonrasında sıra ile atlarımıza havuç yedirdikten sonra atın üzerinde geçirilecek vakit gelir.

Togları takılan misafirler, yan yürüyücü ata liderlik edecek şekilde sıra ile ata binerek turlarına başlıyacaklardır.

Eğitmen o sırada dizgin tutulması, atın üzerinde dengede durmak kısaca at malzemelerini tanıtmak konusunda isimlerini söyleyecektir.

Atın yedekli olarak adeta yürüyüş tarzında salınmasına karşılık dengede durması gerektiğini ifade edecektir.

Atın kontrolü liderde, misafirn denge kontrolü ve güvenliği yanyürüyücüde olduğundan dolayı, misafir en maksimumda güvenlik önlemleri alınmış olarak yapılacak geziye başlamaya hazır durumdadır.

Gezi başladıktan sonra Atın üstünde dengeyi geliştirmek için eğlenceli kültür fizik hareketleri yaptırılacak, Atı hissetmek için boynuna sarılarak yürütülecektir.

Aktivite boyunca atlara dair bilgi ve tecrübeye sahip olmanın yanı sıra atlarla vakit geçirmek misafirlerimiz için çok faydalı , doğada dinlenme ve eğlenceli bir tecrübe oluyor.

Bu program; hayatında ata hiç binmemiş misafirlere yönelik, güvenli olarak doğada atlı gezinti yaptırılmasından ibarettir.

Ulaşım

Metro Hacıosman durağından 152 numaralı otobüsle 35 dakikalık bir yolculuğun ardından Gümüşdere Köyü durağında inip, Anbar Sokak'ın başındaki Atlıtur tabelasını takip ederek 150 metrelik bir yürüyüşle Atlıtur'a ulaşabilirsiniz. Veya Sarıyer Kültür Merkezi'nden kalkan minibüslere binip 30 dakikalık bir yolculuğun ardından Gümüşdere'ye varabilirsiniz. (Maden - Zekeriyaköy - Uskumru güzergahı). Araç ile Bahçeköy - Zekeriyaköy - Uskumruköy - Arıköy ve Gümüşdere istikameti takip edilmelidir.

Atlıtur Hakkında

Doğanın gülümsediği yer 7 kilometrelik Gümüşdere - Kilyos sahiline sadece 700 metre uzaklıkta...
Şehir merkezinin hemen yanındaki cennetiniz, Atlıtur Kulübü Tesisleri...

İstanbul şehir merkezinin hemen yanı başında, Sarıyer ilçesindeki Gümüşdere Köyü Ovası'nda, çevresi Belgrad ormanlarıyla çevrili, bir oksijen cennetinde, 2003 yılında kurduk Atlıtur Kulübü'nü. Atlıtur Kulübü doğayı, doğa Atlıtur Kulübü'nü sevdi daha ilk taşın koyulduğu gün. Prensibimiz hiç değişmedi, aynı o ilk günkü gibi: Doğanın bir parçası olduğumuzu bilerek, onunla uyum içinde yaşamak ve yaşatmak... Atlıtur Kulübü, doğaya dost malzemelerle kerpiç, taş ve ahşapla kuruldu. Üstündeki her bir ağacı, bitkiyi hatta böceği ayrı ayrı sevdik ve koruduk. Her mevsim kendi güzellikleriyle gelirken Atlıtur Kulübü'ne, adeta en güzeli olmak için yarışıyorlar kendi aralarında. İlkbaharda canlanan doğanın, yazın kokularının, sonbaharın kızaran yaprakları ve çıtırdayan şöminesi ile kışın bembeyaz manzarasının keyifleri, 365 gün boyunca ayrı ayrı yaşanıyor Atlıtur Kulübü'nde.